NEWS
Ev > News > Company news about Kaplamalı Endüstriyel Kesme Bıçakları
EVENTS
Bize Ulaşın
86-28-85599556
Şimdi İletişime Geçin

Kaplamalı Endüstriyel Kesme Bıçakları

2022-02-17

Latest company news about Kaplamalı Endüstriyel Kesme Bıçakları

Kaplama aleti, iyi aşınma direncine sahip (seramik, elmas ve kübik bor nitrür gibi ultra sert malzeme bıçakları üzerine kaplanabilir) ince bir refrakter metal veya ametal bileşik tabakasının tungsten karbür veya yüksek hızda kaplanmasıyla hazırlanır. buhar biriktirme yöntemi ile iyi mukavemet ve tokluğa sahip çelik (HSS) substrat.Kaplama, takım ile iş parçası arasındaki difüzyonu ve kimyasal reaksiyonu azaltarak, böylece matrisin aşınmasını azaltarak kimyasal ve termal bir bariyer görevi görür.Kaplama aleti yüksek yüzey sertliğine, iyi aşınma direncine, kararlı kimyasal özelliklere, ısı direncine ve oksidasyon direncine, küçük sürtünme katsayısına ve düşük termal iletkenlik özelliklerine sahiptir, kaplamasız takım ömründen 3 ~ 5 kat daha fazla kesme, kesme hızını% 20 artırın ~%70, işleme doğruluğunu 0,5~1 seviye artırın, takım tüketim maliyetini %20~50 azaltın.

 

Mevcut durum

Kaplamalı kesici takımlar, %50'den fazla kullanılan takımlarda modern kesici takımların simgesi haline gelmiştir.Tornalama aleti, delik işleme aleti, matkap, rayba, broş, kılavuz, diş tarağı, haddeleme kafası, freze bıçağı, şekillendirme aleti, dişli ocak ve dişli şekillendirici vb. dahil olmak üzere işlemede kullanılan çeşitli kesme aletleri, performanslarını artırmak için kaplanabilir. .

 

Kaplama malzemesi

Kaplama malzemesi yüksek sertliğe, iyi aşınma direncine, kararlı kimyasal özelliklere, iş parçası malzemesi ile kimyasal reaksiyona, ısı direncine ve oksidasyon direncine, düşük sürtünme katsayısına ve matris ile katı yapışmaya ve diğer gereksinimlere sahip olmalıdır.Açıktır ki, tek bir kaplama malzemesinin yukarıdaki gereksinimleri karşılaması zordur.Bu nedenle, yeni bir aşamada kalın film, kompozit ve çoklu kaplamaların geliştirilmesine ilk başta sert kaplama malzemeleri yalnızca tek bir TiC, TiN, Al2O3 ile kaplanmıştır.Yeni geliştirilen TiCN, TiAlN, TiAlN çok katmanlı, ultra ince, ultra çok katmanlı kaplamalar, TiC, TiN, Al2O3 ve diğer kaplamalarla birleştirilmiştir ve yeni anti-plastik deformasyon matrisi, kaplamaların tokluğunu iyileştirmede büyük ilerleme kaydetmiştir. kaplamalar ve alt tabakalar arasındaki bağlanma mukavemeti ve kaplamaların aşınma direncinin iyileştirilmesi.Karbür matris üzerine elmas film kaplama teknolojisi kırıldı ve kesici takımın performansı kapsamlı bir şekilde geliştirildi.

 

TiN en olgun ve yaygın olarak kullanılan sert kaplama malzemesidir, ancak TiN ile matris arasındaki bağlanma gücü TiC kaplama kadar iyi değildir, kaplamanın soyulması kolaydır ve sertlik TiC kadar yüksek değildir ve film kesme sıcaklığı daha yüksek olduğunda oksitlenmesi ve kesilmesi kolaydır.TiC kaplama, yüksek sertliğe ve aşınma direncine, oksidasyon direncine, ancak kırılgan, darbe direncine sahiptir.TiCN, TiC ve TiN avantajlarına sahiptir.Kaplama işlemi sırasında C ve N'nin bileşimini sürekli değiştirerek TiCN özelliklerini kontrol edebilir ve kaplamanın iç stresini azaltabilen, tokluğu iyileştirebilen, kaplamanın kalınlığını artırabilen farklı bileşenlerin çok katmanlı bir yapısını oluşturabilir. , çatlakların genişlemesini önler ve kenar kırılmasını azaltır.TiCN bazlı kaplama, sıradan çelik, alaşımlı çelik, paslanmaz çelik ve aşınmaya dayanıklı dökme demirin işlenmesi için uygundur ve malzeme kaldırma oranı 2 ~ 3 kat arttırılabilir.

hakkında en son şirket haberleri Kaplamalı Endüstriyel Kesme Bıçakları  0

 

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Karton Kesme Bıçakları Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2023 ztferre.com . Her hakkı saklıdır.